لوگو دکتر سپیده فاضلی
هزینه مزوژل💵
۶ دقیقه
قیمت مزوژل

هزینه مزوژل💵

آنچه می خوانید...

هزینه مزوژل یکی از اصلی‌ترین فاکتورهایی است که امروزه بسیاری از افرادی که قصد بهبود کیفیت پوست خود به کمک مزوتراپی را دارند، در نظر می‌گیرند‌. تزریق مزوژل فرایندی است که به عنوان یکی از عمل‌های زیبایی پوست صورت شناخته می‌شود. این مواد تا حد بسیار زیادی به احیای پوست می‌پردازند و استفاده از آن‌ها باعث بهتر شدن کیفیت بافت پوست و همچنین کاهش میزان چین و چروک بخش‌های مختلف صورت می‌شود؛ به همین علت ممکن است افراد ملزم به پرداخت هزینه‌های بسیار زیادی برای انجام این کار شوند. البته لازم به ذکر است که یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های استفاده از این مواد به منظور زیباسازی پوست صورت عدم ایجاد حجم اضافی است. علت این امر وجود هیالورونیک اسید و آمینواسید در مزوژل‌ها است. همچنین این مواد به علت دارا بودن مواد معدنی، آنتی اکسیدان‌ها، کوآنزیم‌ها، ویتامین‌ها، اسیدهای آمینه و…  به کلاژن سازی و الاستین سازی پوست می‌پردازند.

هزینه مزوژل

به این ترتیب انجام مزوتراپی به کمک بهترین، باکیفیت‌ترین و گران‌ترین مزوژل‌ ها باعث آبرسانی و جوانسازی و همچنین ترمیم بافت‌های آسیب دیده علاوه بر احیای حجم از دست رفته پوست می‌شود. بنابراین با توجه به گسترش محبوبیت مزوتراپی، دریافت اطلاعات در خصوص هزینه تزریق مزوژل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است البته لازم به ذکر است که این هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به برند، مقدار تزریق، مدت زمان ماندگاری و تخصص پزشک و کلینیک اشاره کرد. همچنین با توجه به اینکه هدف از تزریق این مواد افزایش زیبایی است، بیمه‌های درمانی هیچگونه تعهدی در قبال پرداخت هزینه‌های آن نخواهند داشت؛ بنابراین پیدا کردن کلینیک‌هایی با قیمت مناسب می‌تواند بسیار کارآمد باشد. البته با توجه به حساسیت بسیار بالای پوست صورت، بهتر است هنگام جستجو برای کلینیک‌های مزوتراپی کیفیت انجام کار را در اولویت قرار دهید.

عوامل تاثیر گذار در هزینه مزوژل

ممکن است در هنگام مراجعه به کلینیک‌های مختلف مزوتراپی با اختلاف بسیار زیادی در هزینه مزوژل مواجه شده باشید. عوامل بسیار زیادی باعث ایجاد این اختلافات در هزینه‌ها می‌شوند که در ادامه به بررسی چند مورد از مهم‌ترین آن‌ها خواهیم پرداخت.

برند مزوژل

اولین و مهم‌ترین فاکتور در هنگام تعیین هزینه تزریق مزوژل، انتخاب نوع برند است. با توجه به گسترش صنعت آرایشی و بهداشتی، برندهای بسیار زیادی وجود دارند که در زمینه تولیدات مواد مزوتراپی فعالیت می‌کنند. به این ترتیب محصولات برندهای مختلف برای کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ به عنوان مثال برخی از برندها دارای آبرسانی بسیار قوی و برخی دیگر توانایی بسیار زیادی در ترمیم حجم از دست رفته پوست دارند. به همین ترتیب انتخاب نوع برند می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در افزایش یا کاهش هزینه مزوژل داشته باشد.

مقدار مزوژل

واضح و مبرهن است که هرچه میزان ژل استفاده شده برای ترمیم و بهبود پوست بیشتر باشد، هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود. بنابراین افرادی که دارای چین و چروک، جای جوش و فرو رفتگی‌های بیشتری در سطح پوست خود هستند، بایستی هزینه بیشتری را برای احیای پوست خود بپردازند.

ماندگاری مزوژل

ماندگاری نیز یکی دیگر از عواملی است که تاثیر بسیار زیادی در افزایش هزینه مزوژل دارد. تعداد بسیار زیادی از برندها به تولید محصولاتی می‌پردازند که دارای ماندگاری بسیار زیادی باشد؛ به طوری که مصرف کنندگان مجبور باشند پس از گذشت مدت زمان بسیار کوتاه  به ترمیم آن بپردازند. به این ترتیب ممکن است این برندها حتی تا یک سال نیز نیاز به ترمیم نداشته باشند. البته لازم است در نظر داشته باشید که هزینه مزوژل‌هایی که دارای ماندگاری بیشتری هستند نیز، به مراتب بالاتر است.

کارمزد پزشک

در آخر یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در تعیین هزینه مزوژل‌ها میزان کارمزد پزشک متخصص است. به این ترتیب معمولاً پزشکانی که از تخصص و مهارت بالاتری برخوردار باشند، مورد توجه تعداد بیشتری از مخاطبان قرار می‌گیرند و هزینه بالاتری نیز دریافت می‌کنند.

هزینه مزوژل

هزینه تزریق مزوژل در سال ۱۴۰۱

با توجه به تمام موارد ذکر شده عوامل بسیار زیادی در تعیین هزینه مزوژل تاثیرگذارند؛ بنابراین نمی‌توان مقدار دقیقی را برای این موضوع اعلام کرد. اما به طور متوسط هزینه تزریق مزوژل در اکثر کلینیک‌ها در سال ۱۴۰۱ برابر با ۱.۸۰۰ الی ۵.۵۰۰ به ازای هر سی سی است. البته این مقدار درباره ژل‌های مورد تایید وزارت بهداشت کشور صادق است.

آیا بیمه هزینه مزوژل پرداخت می کند؟

طبق اطلاعیه‌ شرکت‌های بیمه، این سازمان‌ها در اکثر موارد به پرداخت هزینه‌هایی می‌پردازند که به درمان اعضایی از بدن مربوط باشد که آسیب دیده اند و یا به درستی کار نمی‌کنند؛ به‌طوری‌که آسیب دیدن آن‌ها باعث به خطر افتادن جان اشخاص می‌شود. بنابراین با توجه به اینکه تزریق مزوژل، نوعی عمل زیبایی اختیاری به حساب می‌آید، بیمه‌ها هیچ تعهدی در قبال پرداخت هزینه‌های مربوطه نخواهند داشت‌.

هزینه مزوژل در کلینیک ارزان بهتر است؟

با توجه به تمام موارد ذکر شده در صورتی که قصد صرف هزینه بسیار کمی برای انجام تزریق مزوژل دارید بهتر است در مرحله نخست به دنبال برندی با کیفیت نسبتاً مناسب و قیمت پایین باشید. همچنین تعداد بسیار زیادی از کلینیک‌ها وجود دارند که هزینه بسیار کمی به عنوان کارمزد تزریق دریافت می‌کنند‌. انتخاب این کلینیک‌ها در صورتی که بتوانید از تخصص پزشک آن اطمینان حاصل کنید می‌تواند بسیار مفید باشد. اما بهتر است دقت کنید که استفاده از مزوژل‌های غیر اصل و بی‌کیفیت و همچنین تزریق آن توسط پزشکی که فاقد تجربه کافی است می‌تواند بسیار خطرناک باشد؛ بنابراین بهتر است در هنگام جستجو برای کلینیک‌های ارزان برخی از این فاکتورها را مورد توجه قرار دهید.

قیمت مزوژل

نتیجه گزاری

با توجه به موارد ذکر شده، هزینه مزوژل یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که بایستی پیش از اقدام به انجام این عمل مورد توجه قرار بگیرد. این مقدار به عوامل مختلفی بستگی دارد که در متن به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره شد.

سوالات متداول

دکتر سپیده فاضلی

متخصص گوش، حلق و بینی
- دارای بورد تخصصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *